Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
KVIETIMAS į susitikimą su LR Seimo Pirmininke .png

Maloniai kviečiame Jus į susitikimą su LR Seimo Pirmininke Viktorija Čmilyte-Nielsen, kuris įvyks sausio 31 d. (trečiadienį) 6:30 PM Lietuvos ambasadoje Vašingtone (adresas: 2622 16th st NW, 20009, Washington, D.C.).

Susitikimo metu Seimo Pirmininkė aptars aktualiausius Lietuvos vidaus ir užsienio politikos klausimus bei artėjantį referendumą dėl pilietybės išsaugojimo. 

Susitikimas vyks lietuvių ir anglų kalbomis.

Laukiame Jūsų RSVP iki sausio 29 d. el.paštu [email protected] .

Susitikimo dalyvių skaičius ribotas, todėl prašome nedelsti registruotis.

Konsulinės naujienos » Lietuviai JAV ir Meksikoje »
Vizualas susitikimui su Viceministru.jpg

Mieli JAV lietuviai,

Lietuvos ambasada JAV maloniai kviečia Jus į susitikimą su LR užsienio reikalų viceministru Egidijumi Meilūnu. Renginys vyks gruodžio 11 d. pirmadienį, 7:00 PM Lietuvos ambasadoje Vašingtone (adresas: 2622 16th st NW, 20009, Washington, DC).

Renginyje kviesime diskutuoti aktualiausiais JAV lietuvių bendruomenės klausimais, ypatingas dėmesys bus skiriamas referendumo dėl pilietybės išsaugojimo aptarimui, taip pat Lietuvos vidaus ir užsienio politikos aktualijoms ir saugumo situacijai regione. Po diskusijos svečius kviečiame į priėmimą.

Maloniai prašome registruotis į šį susitikimą iki gruodžio 9 d. el. paštu [email protected]

Iki malonaus susitikimo Lietuvos ambasadoje Vašingtone!

 

Užsienio politika ir diplomatija » Konsulinės naujienos » Lietuviai JAV ir Meksikoje »
107571_f9a1b0cb5a62aef48690698bbc0f5b91.jpg

Visi rinkėjai, pageidaujantys balsuoti užsienyje paštu arba atvykę asmeniškai į Lietuvos diplomatines atstovybes, jau gali registruotis VRK administruojamame portale www.rinkejopuslapis.lt

Pagrindinė šių rinkimų naujovė – rinkėjų patogumui sudaryta galimybė registruotis balsuoti iš karto visuose kitąmet vyksiančiuose rinkimuose ir referendume.

Registracija balsuoti pasirinktuose rinkimuose taip pat išlieka. Tai turėtų būti patogu tiems rinkėjams, kurie rinkimų metu užsienyje viešės laikinai arba kitais metais planuoja keisti gyvenamąją vietą.

Balsuoti užsienyje galės ne tik ten nuolat gyvenantys ar studijuoti išvykę Lietuvos Respublikos piliečiai, bet ir tie, kurie rinkimų metu bus išvykę laikinai: atostogaus, keliaus darbo reikalais ir pan.  

Rinkėjo puslapyje sudaryta galimybė per kelias minutes pateikti duomenis ir būti įtrauktiems į atitinkamos Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos rinkėjų sąrašus.  

Verta žinoti, kad net jeigu anksčiau rinkėjas buvo įtrauktas į užsienyje balsuojančių rinkėjų sąrašus, norėdamas balsuoti 2024 metais vyksiančiuose rinkimuose ir referendume, registruotis turės iš naujo. 

Norint jungtis prie sistemos pakanka įvesti asmens tapatybę patvirtinančius duomenis – vardą, pavardę, asmens kodą bei Lietuvos Respublikos asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinančio dokumento numerį. Tų rinkėjų, kurie neturi galimybės savo duomenis įvesti lietuviškais rašmenimis, asmens duomenis „Rinkėjo puslapis" atpažins – tai dar vienas sistemos patobulinimas, kurį VRK atliko ruošdamasi artėjantiems rinkimų metams, kad rinkėjams būtų patogiau. 

Registracijos prašyme rinkėjas turi nurodyti užsienio valstybę, kurioje jis gyvena ar yra laikinai apsistojęs ir įvesti adresą. Pildydamas duomenis rinkėjas taip pat turės pasirinkti, kokiu būdu jis pageidauja balsuoti: paštu arba atvykstant į diplomatinę atstovybę, konsulinę įstaigą ar papildomą balsavimo vietą asmeniškai. 

Tokiu atveju, jei rinkėjas pageidauja balsuoti paštu, reikėtų įrašyti savo nuolatinės ar laikinos gyvenamosios vietos užsienio valstybėje adresą ir pateikti kitus savo kontaktinius duomenis. 

Kaip ir iki kada registruotis išsamiau rašoma VRK svetainėje>>

2024 m. gegužės 12 d. Lietuvoje vyks Respublikos Prezidento rinkimai ir Referendumas dėl pilietybės išsaugojimo, birželio 9 d. – rinkimai į Europos Parlamentą, o spalio 13 d. – Seimo rinkimai. 

Vyriausiosios rinkimų komisijos informacija

Konsulinės naujienos » Lietuviai JAV ir Meksikoje »
Meksikas (002).png

Lietuvos ambasada Jungtinėse Amerikos Valstijose 2023 m. lapkričio 22-24 d. rengia konsulinę misiją Meksiko mieste, Meksikos Jungtinėse Valstijose. Lietuvos konsulinis pareigūnas priims šiuos Lietuvos Respublikos piliečių dokumentus:

 • prašymus išduoti ar pakeisti pasą ir asmens tapatybės kortelę;
 • ilgesniam nei 6 mėnesių laikotarpiui iš Lietuvos išvykusių piliečių gyvenamosios vietos deklaracijas;
 • prašymus išduoti asmens grįžimo pažymėjimą;
 • pranešimus apie prarastus asmens dokumentus;
 • prašymus įtraukti į apskaitą užsienio valstybėje įregistruotus civilinės būklės aktus;
 • prašymus pakeisti vardą, pavardę;
 • prašymus išduoti civilinės būklės aktą patvirtinančius įrašus;
 • prašymus išduoti konsulines pažymas;
 • prašymus dėl dokumentų pareikalavimo iš Lietuvos Respublikos institucijų;
 • prašymus dėl Lietuvos Respublikos pilietybės (tvirtins elektroniniu būdu į MIGRIS sistemą įkeltų Lietuvos pilietybės prašymų ir pranešimų apie kitos valstybės pilietybės įgijimą dokumentų autentiškumą);
 • be to, atliks šiuos notarinius veiksmus: fakto, kad fizinis asmuo yra gyvas ir yra tam tikroje vietovėje patvirtinimas (liudijimas SODRAI); asmens parašo, dokumentų (pvz.: paso) nuorašų, jų išrašų tikrumo liudijimas.

Atkreipiame dėmesį, kad visi prašymai dėl pilietybės ir pranešimas apie kitos valstybės pilietybės įgijimą pirmiausiai pateikiami per Lietuvos migracijos informacinę sistemą  MIGRIS adresu www.migracija.lt, daugiau informacijos rasite čia.

Konsulinė misija vyks Lietuvos Respublikos garbės konsulato Meksikoje patalpose, esančiose adresu: Darwin 67, Col. Anzures, Alcaldía Miguel Hidalgo, Ciudad de México (Mexico City), 11590 México, asmenys bus priimami nuo 9.00 iki 17.00 val. 

Konsulinės misijos metu bus aptarnaujami tik iš anksto užsiregistravę ir registracijos patvirtinimą gavę asmenys. Registracija į priėmimą vyksta elektroninės registracijos sistemoje iki lapkričio 17 dienos. Registruojantis prašome pasirinkti iš sąrašo paslaugą „Konsulinė misija“. Konsulinių misijų metu konsulinių paslaugų mokestis didinamas 50 proc. (konsulinio mokesčio dydžiai skelbiami čia).

Informacija apie konsulinės misijos pareigūnų atliekamas funkcijas ir reikalingus pateikti dokumentus skelbiama Lietuvos ambasados Jungtinėse Amerikos Valstijose interneto svetainėje, pasiteirauti dėl teikiamų konsulinių paslaugų galite el. paštu [email protected]. Šiuo el. paštu kreiptis taip pat kviečiami asmenys, kuriems reikalinga tik konsultacija dėl atstovybės teikiamų konsulinių paslaugų ir kurie nepageidauja registruotis dokumentų misijos metu pateikimui.

Prašome prieš registruojantis į konsulinę misiją įvertinti, ar reikalingos Lietuvos institucijų paslaugos nebūtų galima gauti nuotoliniu būdu. Toliau pateikiame užsienyje gyvenantiems Lietuvos piliečiams aktualių paslaugų sąrašą ir nuorodas į portalus, per kuriuos reikėtų kreiptis dėl šių paslaugų:

migracija.lt

 • pranešimas apie asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinančio dokumento praradimą;

ePaslaugos.lt

 • išvykimo iš Lietuvos deklaravimas;
 • pažymos apie pradėtą ikiteisminį tyrimą ar teistumą (neteistumą) išdavimas;

iPasas.lt

 • užsienyje registruotų civilinės būklės aktų įtraukimas į apskaitą Lietuvoje;
 • civilinės būklės aktų įrašus liudijančių išrašų ir jų daugiakalbių formų išdavimas;
 • pažymų dėl šeiminės padėties ir apie kliūčių santuokai nebuvimą išdavimas;
 • gimimo registravimas;
 • tėvystės pripažinimo registravimas;
 • prašymo registruoti santuoką pateikimas;
 • vardo, pavardės keitimas dėl užsienio valstybėje įregistruotų civilinės būklės aktų įtraukimo į apskaitą Lietuvoje;

eNotaras.lt

 • sutarčių, įgaliojimų, pareiškimų ir kitų dokumentų tvirtinimas (išskyrus testamentų tvirtinimą ir jų priėmimą saugoti bei fakto, kad asmuo gyvas ir yra tam tikroje vietoje, tvirtinimą);

Elektroninio archyvo informacinė sistema

 • darbo stažą ir gautą atlyginimą patvirtinančių dokumentų išdavimas;
 • civilinį metrikacijos faktą (gimimo, santuokos, santuokos nutraukimo ar mirties) iki 2007 metų patvirtinančių dokumentų išdavimas;
 • gyvenimo Lietuvoje faktą (iki 1942 m.) ir šeimos sudėtį patvirtinančių dokumentų išdavimas;
 • kitų dokumentų, patvirtinančių tam tikrus juridinius faktus, išdavimas.
Konsulinės naujienos » Lietuviai JAV ir Meksikoje »
epaslaugos.png

Nuo šiol užsienyje gyvenantys Lietuvos Respublikos piliečiai turės galimybę paprasčiau ir greičiau užsisakyti paslaugas bei dokumentus: paskelbti prarastą asmens dokumentą negaliojančiu, deklaruoti gyvenamąją vietą Lietuvos piliečiui gimus ar išvykus iš Lietuvos Respublikos, įtraukti civilinės būklės aktus (santuokos, gimimo, ištuokos, mirties) į apskaitą, užsakyti civilinės būklės akto įrašų išrašus, sudaryti įgaliojimus ir atlikti kitus notarinius veiksmus, užsakyti ir gauti teistumo (neteistumo) pažymas ir t.t.

Tam reikia turėti LR Asmens tapatybės kortelę, išduotą po 2021 m. rugpjūčio 12 d., o mobiliuose įrenginiuose - NFC (angl. Near Field Communication) technologiją bei į mobilųjį įrenginį įdiegti programėlę mCard LTU, kurią galima parsisiųsti iš programėlių parduotuvių Apple App Store ar Google Play Store ir vadovautis instrukcija, kuri pateikiama čia.

Naujos išorės vartotojo elektroninės atpažinties paslaugos dėka per mobilų įrenginį jungiantis prie portalo „Elektroniniai valdžios vartai“ bus patvirtinama asmens tapatybė bei suteikiama galimybė užsisakyti minėtas paslaugas ir dokumentus. Norint prisijungti prie portalo „Elektroniniai valdžios vartai“ nebebūtina turėti stacionarų ar nešiojamą kompiuterį, tad nauja paslauga palengvins ir supaprastins asmens tapatybės kortelės, kaip elektroninės atpažinties priemonės, naudojimą, o tuo pačiu Lietuvos Respublikos piliečiai turės galimybę gauti eilę paslaugų nevykdami į Lietuvą ar Lietuvos konsulinę įstaigą ir taip taupydami savo laiką ir lėšas. Šį projektą įgyvendino Asmens dokumentų išrašymo centras prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos kartu su Informacinės visuomenės plėtros komitetu.

Daugiau informacijos apie paslaugas:

Konsulinės naujienos » Lietuviai JAV ir Meksikoje »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata

Captcha