Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
epaslaugos.png

Nuo šiol užsienyje gyvenantys Lietuvos Respublikos piliečiai turės galimybę paprasčiau ir greičiau užsisakyti paslaugas bei dokumentus: paskelbti prarastą asmens dokumentą negaliojančiu, deklaruoti gyvenamąją vietą Lietuvos piliečiui gimus ar išvykus iš Lietuvos Respublikos, įtraukti civilinės būklės aktus (santuokos, gimimo, ištuokos, mirties) į apskaitą, užsakyti civilinės būklės akto įrašų išrašus, sudaryti įgaliojimus ir atlikti kitus notarinius veiksmus, užsakyti ir gauti teistumo (neteistumo) pažymas ir t.t.

Tam reikia turėti LR Asmens tapatybės kortelę, išduotą po 2021 m. rugpjūčio 12 d., o mobiliuose įrenginiuose - NFC (angl. Near Field Communication) technologiją bei į mobilųjį įrenginį įdiegti programėlę mCard LTU, kurią galima parsisiųsti iš programėlių parduotuvių Apple App Store ar Google Play Store ir vadovautis instrukcija, kuri pateikiama čia.

Naujos išorės vartotojo elektroninės atpažinties paslaugos dėka per mobilų įrenginį jungiantis prie portalo „Elektroniniai valdžios vartai“ bus patvirtinama asmens tapatybė bei suteikiama galimybė užsisakyti minėtas paslaugas ir dokumentus. Norint prisijungti prie portalo „Elektroniniai valdžios vartai“ nebebūtina turėti stacionarų ar nešiojamą kompiuterį, tad nauja paslauga palengvins ir supaprastins asmens tapatybės kortelės, kaip elektroninės atpažinties priemonės, naudojimą, o tuo pačiu Lietuvos Respublikos piliečiai turės galimybę gauti eilę paslaugų nevykdami į Lietuvą ar Lietuvos konsulinę įstaigą ir taip taupydami savo laiką ir lėšas. Šį projektą įgyvendino Asmens dokumentų išrašymo centras prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos kartu su Informacinės visuomenės plėtros komitetu.

Daugiau informacijos apie paslaugas:

Konsulinės naujienos » Lietuviai JAV ir Meksikoje »
paper-01-848x400.jpg

2022 m. gruodžio 20 d. Lietuvos Respublikos Seimas priėmė Lietuvos Respublikos geros valios kompensacijos už žydų religinių bendruomenių nekilnojamąjį turtą įstatymo Nr. XI-1470 pakeitimo įstatymą (toliau – įstatymas). Naujos redakcijos įstatymas nustato, kad geros valios kompensacija mokama už totalitarinių režimų okupacijų laikotarpiu neteisėtai nusavintą ne tik išlikusį Lietuvos žydų religinių bendruomenių nekilnojamąjį turtą, išskyrus žemę, bet ir už iki Antrojo pasaulinio karo ar šio karo metais Lietuvoje gyvenusių žydų tautybės asmenų nekilnojamąjį turtą, išskyrus žemę, į kurį jie ar jų įpėdiniai neturėjo teisinės galimybės atkurti nuosavybės teisių vadovaujantis Lietuvos Respublikos piliečių nuosavybės teisių į išlikusį nekilnojamąjį turtą atkūrimo įstatymo nustatyta tvarka, taip pat bešeimininkį nekilnojamąjį turtą, perimtą valstybės nuosavybėn dėl Holokausto nelikus šio turto savininkų ar įpėdinių.

2023 m. vasario 15 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutarimu Nr. 93 paskyrė viešąją įstaigą „Geros valios kompensacijos už žydų religinių bendruomenių nekilnojamąjį turtą disponavimo fondas“ (toliau – VšĮ „Geros valios fondas“) fondu, disponuojančiu geros valios kompensacija pagal naujos redakcijos įstatymą.

VšĮ „Geros valios fondas“ kviečia teikti paraiškas gauti vienkartinio mokėjimo kompensaciją už totalitarinių režimų okupacijos metu Lietuvoje nusavintą privačių asmenų nekilnojamąjį turtą kriterijus atitinkantiems Holokaustą išgyvenusiems asmenims ir jų įpėdiniams. Daugiau informacijos, susijusius dokumentus ir paraiškos formą galima rasti šioje nuorodoje:

https://gvf.lt/blog/2023/02/20/vsi-geros-valios-fondo-kvietimas-teikti-paraiskas-gauti-vienkartinio-mokejimo-simboline-kompensacija-uz-totalitariniu-rezimu-okupacijos-metu-lietuvoje-nusavinta-privaciu-asmenu-nekilnojamaji-turta/

Užsienio politika ir diplomatija » Konsulinės naujienos » Lietuviai JAV ir Meksikoje »
Meksikas.jpg

Lietuvos ambasada Jungtinėse Amerikos Valstijose 2022 m. lapkričio 28-30 d. rengia konsulinę misiją Meksiko mieste, Meksikos Jungtinėse Valstijose. Lietuvos ambasada Jungtinėse Amerikos Valstijose 2022 m. lapkričio 28-30 d. rengia konsulinę misiją Meksiko mieste, Meksikos Jungtinėse Valstijose. 

Konsulinės naujienos » Lietuviai JAV ir Meksikoje »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata

Captcha