Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Kovo 10 d. 1pm (EST) kviečiame prisijungti prie virtualios diskusijos "Lietuvos kelias į laisvę: atsiminimai iš Vašingtono"

Sukurta 2021.03.04 / Atnaujinta 2021.03.04 22:24
  Kovo 10 d. 1pm (EST) kviečiame prisijungti prie virtualios diskusijos "Lietuvos kelias į laisvę: atsiminimai iš Vašingtono"
  Šiandien su pagarbos bei dėkingumo jausmais galvojame apie visus tuos, kurie dirbo, kovojo, kentėjo, žuvo už Lietuvos laisvę. <...>Tuos, kurie krašte ir užsienyje nuolat stiprino mūsų viltis ir pasiryžimą“
                                                                                                                                                       Stasys Lozoraitis, 1990-03-10
   
  Lietuvos ambasada Vašingtone kviečia Jus kartu švęsti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo šventę ir Kovo 10 dieną, 1:00 PM (EST) ir 8:00 PM (EET) prisijungti prie pokalbio su Lietuvos vedliais į Nepriklausomybę Lietuvoje Ir Vašingtone.
   
  Šiais metais JAV lietuvių bendruomenė švenčia 70 metų įkūrimo sukaktį. Kelyje į Nepriklausomybę JAV lietuvių bendruomenė buvo ypatingai svarbus ramstis ir pagalba iš sovietinės sistemos besivaduojančiai Lietuvai.
   
  Renginio dalyviai sujungs Vilnių ir Vašingtoną, pasidalins savo prisiminimais ir leis mums nusikelti į Atkuriamajį Seimą, to meto Lietuvos pasiuntinybę JAV, Amerikos balso redakciją ir JAV lietuvių bendruomenę pačiame Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo priešaušryje.
   
  Pokalbis vyks Zoom platformoje, kviečiame registruotis: https://zoom.us/webinar/register/WN_-m44AG0eQrqVXlqCzM6S8A
   
  Renginyje dalyvaus:
  - Profesorius Vytautas Landsbergis, Aukščiausiosios Tarybos – Atkuriamojo Seimo pirmininkas;
  - Viktoras Nakas, aktyvus JAV LB narys, 1987-1991 m. vadovavęs Lietuvių informacijos centro skyriui Vašingtone;
  - Amb. Gintė Damušytė, Lietuvos ambasadorė Danijos Karalystėje, 1979–1991 m. Lietuvių informacijos centro direktorė, aktyviai veikusi JAV LB veikloje;
  - Arvydas Barzdukas, aktyvus JAV LB narys, kurio iniciatyva 1989 m. įsteigta JAV LB Visuomeninių reikalų tarybos raštinė;
  - Laimutė Pilukaitė, 1990 dirbusi Aukščiausiosios Tarybos – Atkuriamojo Seimo sekretoriate;
  - Virginija Vengrienė, ilgametė „Amerikos balso” lietuvių skyriaus bendradarbė.
  Diskusiją moderuos Dr. Asta Petraitytė - Briedienė, VDU išeivijos instituto istorikė.
   
  Renginio trukmė – 1val 30 min, žiūrovai turės galimybę užduoti klausimus renginio dalyviams. Renginys taip pat bus tiesiogiai transliuojamas ambasados Facebook paskyroje.

  Naujienlaiškio prenumerata

  Captcha