Asmens dokumentai
Dažniausiai užduodami klausimai apie asmens dokumentus
Kaip ir kur turėčiau pranešti apie prarastą Lietuvos išduotą asmens dokumentą?
Jeigu praradote asmens tapatybės kortelę ar/ir pasą, pranešti apie tai galima vienu iš šių būdų:
- naudojantis elektroninių migracijos paslaugų sistema MIGRIS;
- atvykus į bet kurį Migracijos departamento teritorinį skyrių Lietuvoje;
- atvykus į Lietuvos Respublikos diplomatinę atstovybę ar konsuline įstaigą užsienyje.
SVARBU. Paskelbus asmens dokumentą negaliojančiu, nėra galimybės pakeisti šią būseną ir vėl naudotis dokumentu.
Migracijos departamentas rekomenduoja, kad pranešti apie prarastą dokumentą paprasčiausia prisijungus prie Lietuvos migracijos informacinės sistemos (MIGRIS), kur elektroninį pranešimą apie prarastą asmens dokumentą galėsite pateikti bet kuriuo paros metu, Jūsų dokumentas nedelsiant bus paskelbtas negaliojančiu ir Jums nereikės asmeniškai vykti į atsakingą įstaigą ar instituciją.
Ar galima prašymą ir reikiamus dokumentus dėl paso ar asmens tapatybės kortelės išdavimo/pakeitimo pateikti ambasadai paštu ar elektroniniu būdu?
Ne, tokios galimybės Lietuvos teisės aktai nenumato. Dėl paso arba asmens tapatybės kortelės išdavimo/keitimo visi Lietuvos Respublikos piliečiai nuo 2 metų turi į ambasadą atvykti asmeniškai.
Kokie yra reikalavimai nuotraukoms, pateikiamoms kreipiantis į ambasadą dėl paso ar asmens tapatybės kortelės išdavimo/pakeitimo?
Lietuvos Respublikos piliečiams nuo 2 m. nuotraukų pateikti nereikia, fotografuojama specialia įranga ambasadoje. Jei vaikas iki 2 m. nedalyvauja teikiant prašymą, turi būti pateiktos 2 vaiko nuotraukos, atitinkančios nustatytus reikalavimus.
Per kiek laiko turiu ambasadoje atsiimti man išduotą pasą ar asmens tapatybės kortelę?
Išduoti asmens dokumentai ambasadoje saugomi vienerius metus nuo dokumento išrašymo dienos. Per šį laiką neatsiėmus dokumento, jis paskelbiamas negaliojančiu ir nustatyta tvarka sunaikinamas.