*alt_site_homepage_image*
lt
en

Naujienos

RSS

Politinių kalinių problemos keliami iššūkiai aptarti Vašingtone

Kovo 27 d. Lietuvos ambasadoje Vašingtone vyko renginys, pavadintas “Įkalintieji be teisėtos priežasties: #FreeThemAll” ir skirtas atkreipti papildomą dėmesį į didžiulį neteisėtų įkalinimų skaičių visame pasaulyje bei pareikalauti neatidėliotino įkalintųjų dėl politinių motyvų išlaisvinimo. Šį gretutinį Jungtinių Valstijų šią savaitę rengiamam antrajam Demokratijos viršūnių susitikimui renginį organizavo Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija, nevyriausybinė organizacija “Freedom House” ir JAV Valstybės departamentas.

Ambasadorė Audra Plepytė gausiai susirinkusiems tarė sveikinimo žodį ir pristatė dalyvius. Tarp renginio dalyvių - Lietuvos užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas, JAV valstybės departamento sekretoriaus pavaduotoja Uzra Zeya, „Freedom House“ vykdomoji viceprezidentė Nicole Bibbins Sedaca, kovotojas  už laisvę ir organizacijos „World Liberty Congress“ įkūrėjas Leopoldo López, iniciatyvos „Renew Democracy Initiative“ direktorius švietimui, pastorius Evan Mawarire, Laisvosios Rusijos fondo advokatūros koordinatorė Evgenia Kara-Murza, ir Kambodžos tremtinių opozicijos viešųjų reikalų generalinė direktorė Monovithya Kem.

Renginio metu pasisakė demokratines vyriausybines struktūras atstovaujantys pareigūnai ir asmenys, kurie aktyviai siekia politinių kalinių išlaisvinimo visame pasaulyje.  Vėliau vyko diskusija su žymiais demokratinių judėjimų aktyvistais, kurie patys kažkada buvo neteisėtai sulaikyti arba kurių artimieji šiuo metu yra už grotų. Pasibaigus formaliai diskusijai susirinkusieji galėjo pabendrauti su keletu buvusių politinių kalinių, atstovaujančių įvairius pasaulio kraštus, išgirsti jų istorijas ir aptarti galimus tolimesnius koordinuotus veiksmus, kurie pasitarnautų politinių kalinių išlaisvinimo tikslui visame pasaulyje.

Pranešimą renginyje skaitė Baltarusijos demokratinio judėjimo lyderė Sviatlana Cichanouskaja.