JAV ATSTOVŲ RŪMAI PRIĖMĖ REZOLIUCIJĄ, KURIA PASVEIKINO BALTIJOS VALSTYBES NEPRIKLAUSOMYBĖS ATKŪRIMO DVIDEŠIMTMEČIO PROGA
Jungtinių Amerikos Valstijų Atstovų rūmai gruodžio 7 d. priėmė rezoliuciją, kuria pasveikino Baltijos šalis Nepriklausomybės atkūrimo dvidešimtmečio proga ir paragino prezidentą Barracką Obamą išlaikyti glaudžius ryšius su Vilniumi, Ryga ir Talinu. Rezoliucijoje pabrėžiama, kad JAV niekada nepripažino priverstinio Baltijos šalių inkorporavimo į Sovietų Sąjungos sudėtį ir pažymima, kad Lietuvos, Latvijos ir Estijos žmonės nepaisant sovietinės valdžios pastangų niekada neprarado tikėjimo laisve ir nepriklausomybe.
Kongresas taip pat gyrė Baltijos šalių pastangas įgyvendinant demokratijos, žmogaus teisių ir teisės viršenybės principus bei indėlį tarptautiniame bendradarbiavime."Kongresas ragina prezidentą tęsti glaudžius ir abipusiai naudingus santykius, kurie JAV siejo su Estija, Latvija ir Lietuva nuo šių šalių Nepriklausomybės atkūrimo", - rašoma rezoliucijoje.
Rezoliuciją inicijavo Lietuvių ir kroatų kilmės kongresmenai Johnas Shimkus, o ją kosponsoravo 38 Atstovų rūmų nariai.