*alt_site_homepage_image*
lt
en

Naujienos

RSS

SEIMAS 2011-UOSIUS PASKELBĖ HOLOKAUSTO AUKŲ ATMINTIES LIETUVOJE METAIS

2010 m. rugsėjo 21 d. Seimas nutarė 2011-uosius paskelbti Holokausto aukų atminties Lietuvoje metais: Už Seimo nutarimo projektą Nr.XIP-1494(2) balsavo 80 Seimo narių, susilaikė 1. Seimo išplatintame pranešime spaudai sakoma, kad  „Seimas, reikšdamas nuoširdžią pagarbą Holokausto aukoms, pabrėždamas, kad Lietuvos žydų netektis nacistinės okupacijos metais yra didžiulė mūsų bendros istorijos tragiškoji dalis, smerkdamas nacistinės okupacijos metais nacių ir jų kolaborantų Lietuvoje vykdytą žydų genocidą, tęsdamas Lietuvos Respublikos Konstitucijoje įtvirtintą darnaus tautų sugyvenimo, kovos prieš bet kokias antisemitizmo apraiškas politiką, nutarė paskelbti 2011 metus Holokausto aukų atminties Lietuvoje metais.

Lietuvos Respublikos Vyriausybei siūloma iki 2010 m. lapkričio 1 d. parengti ir patvirtinti Holokausto aukų atminties Lietuvoje metų programą, skirtą Holokausto aukoms atminti, mūsų tėvynainiams, kovojusiems prieš fašizmą ir žydų gelbėtojams pagerbti, Lietuvos žydų istorijos ir kultūros paveldui atkurti ir įamžinti ir numatyti lėšų šiai programai finansuoti“.